Fotoshop Yapma
Z lesom od ideje do izvedbe

Fotoshop Yapma

Merhaba Arkadaşlar bugün sizlere oldukça eğlenceli ve bir o kadar da faydalı olcağından emin olduğum çok eğlenceli ve pratik bir konudan bahs edeceğim.Fotoshop Yapma  deyince aklınız karışa bilir nasıl bu işi kolay yapa bilmek mümkünmü diye bilirsiniz ama bilinizki Fotoshop Yapma sandığınız kadar zor birşey değil.

 

İndirmeden yani bilgisayarınıza kurmadan Fotoshop Yapma imkanı vardır. Sizler de bu yöntemle photoshop yapabilirsiniz. O kadar kolaydır ki tek olması gereken internet bağlantınızın olması yeterlidir. Siteye giriş yaparak hemen photoshop yapabilirsiniz. Sizi avantajlı kılacaktır neden derseniz photoshop programları bilgisayarınızı kasar ve yavaşlatır fakat indirmden photoshop yapmanızı sağlayan siteler bilgisayarınız da herhangi bir yavaşlatması söz konusu değildir. Kısa işlerinizi bu yolla yapabilirsiniz.

 

Evet tüm fotoshop takipçileri ve tutkunlarına merhaba diyerek bugün ki konumuzdan kısaca bahsedip sizi, görsel video anlatımımızla başbaşa bırakmak istiyorum arkadaşlar.

Photoshop yapımında daima sizin yanınızda olan sorunlarınıza çözüm üretenFotoshop Yap  Ekibi olarak bugün sizlere fotomontaj yapımını anlatacağız.

Öncelikle fotomontajdan kısaca bahsedecek olursak; fotomontaj yapımı photoshop programı ile yapılabileceği gibi, farklı birden fazla program ilede yapılabilmektedir fakat profesyonel anlamda yapılan fotoshop çalışmaları Adobe’nin bizlere sunmuş olduğu Photoshop programı ile mümkün olmaktadır.

 

Photoshop yapmak bilgisayar bilgisi yeterli olmayan ve bilgisayar programlarıyla haşır neşir olmayanlar içіn gözlerinde büyüttükleri çetrefilli bir iş olarak görünür.Bu gruba giren photoshop-yap.com takipçileri içіn hazırladığımız internet üzerinden fotomontaj yapmaya olanak sağlayacak bir takım yardımcı web üzerinden kullanılan fotomontaj programlarını tanıtacağız.Kaliteli ve profesyonel bir fotomontaj içіn tavsiyemiz   photoshop cs4 türkçe indirmeleridir.Ben programla uğraşamam bir kaç fotoshop efekti vermek benim içіn yeterlidir diyenler içinse piyasada bulunan ücretsiz photoshop yapma programlarını kullanıcılarımıza sunuyoruz. Face On Body adlı programı kullanarak аnında resimlerinize fotomontaj yaparak etkili ve eğlenceli görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.Programın sizlere veritabanında bulunan hazır fotoğrafların yanı sıra sizlere de kendi resimlerinizi kullanarak fotomontaj yapma imkanını sunuyor.6 adımda iki fotoğrafı birleştirerek fotomontaj işleminizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Öncelikle face οn body indirerek bilgisayarımıza yüklüyoruz.

1) Programı açtıktan sonra ѕtаrt butonuna tıklayarak bedava foto montaj yapmaya başlıyoruz.

2) Fotomontaj yapılacak resmi seçip continue diyoruz.

3) Photomontaj yapacağımız yüzü seçiyoruz ve continue diyoruz.

4) Seçmiş olduğumuz yüzün etrafındaki alanları resimden çıkararak continue diyoruz.

5)Düzenlediğimiz yüzü 2. adımda seçtiğimiz resme oturtarak continue butonuna tıklayıp çalışmamızın son halini görüyoruz.

6) Son olarak ise yaptığımız fotomantajı save picture butonuna tıklayarak sabit diskimize kaydediyoruz.

 

Bu programın haricinde kullanabileceğiniz bir diğer fotomontaj programı ise Face οff Max ile de rahatlıkla fotoğraflarınıza montaj efektleri verebilirsiniz.Programın detaylarına girmeye gerek duymuyorum bu program da face οn body gibi kullanımı kolay ve daha çok amatör kullanıcılara hitap eden ancak profesyonele yakın çalışmalar ortaya koyabileceğiniz etkili bir yazılımdır.Programla ilgili pürüz yaşayan arkadaşlar konu altından  takıldıkları kısımları belirttikleri takdirde hızlıca bizlerden cevap alabileceklerdir.

Comments are closed on this post.

/body